Wierność sobie

Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 20 stycznia 2024 r.

 

Tekst: Mk 3, 20-21

Prośba: o wierność sobie – temu co Bóg włożył w moje serce

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wyobraź sobie spotkanie Jezusa z Jego bliskimi. Przyjrzyj się tym, którzy do Niego przychodzą, posłuchaj co do Niego mówią. Zobacz też siebie w tej scenie. Gdzie siebie widzisz? Po której stronie?
  • Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów». Bliscy Jezusa przychodzą do Niego by zareagować na to co mówią o Nim inni. Rzeczywiście być może patrząc z boku brak czasu na odpoczynek i jedzenie może wyglądać niepokojąco. Ale pamiętajmy o tym, że Jezus regularnie dbał o swoją przestrzeń, wychodząc na górę, na pustynię, nie miejsce odosobnienia, by zadbać o to co było dla Niego najważniejsze i to, co Go najbardziej karmiło. O relację z Ojcem. Zdaje się, jakby Jego bliscy, Ci którzy do Niego przychodzą, nie za bardzo znali Jezusa, a bardziej wierzyli temu, co mówią o Nim inni. Potrzeba wielkiej otwartości, żeby spotykając człowieka patrzeć na niego, a nie a to, co o nim się mówi, nawet nie trzymając się tego, co ja już o nim myślę i jakie mam o nim zdanie.
  • (…) wybrali się, żeby Go powstrzymać. Bliscy Jezusa próbowali na Niego wpłynąć. Chcieli, żeby przestał robić to co robi. Widząc dalszy ciąg Ewangelii i działalność Jezusa, nie zrezygnował z tego co robił, a nawet poszedł dalej – oddał życie – co było przecież według wielu szaleństwem. Jezus był przy sobie. Widział kim jest, czego chce w życiu, do czego został posłany. Był wierny sobie. Zatrzymaj się i zajrzyj w głąb siebie. Czy wiesz kim jesteś, czy wiesz czemu chcesz być wierny? Czy potrafisz być przy sobie? Zapraszaj Boga, by On uzdalniał do tego Twoje serce…

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.