18 października dzieci z całego świata połączą się na modlitwie

„Milion dzieci odmawia Różaniec” – powraca coroczne spotkanie Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” dla najmłodszych.

Już w poniedziałek 18 października PKwP organizuje akcję skierowaną do parafii, przedszkoli, szkół i rodzin, która polega na modlitwie o pokój i jedność na całym świecie i zachęceniu dzieci i młodzieży do „szukania pomocy i wsparcia w Bogu w momentach trudnych” – jak tłumaczy kard. Mauro Piacenza, międzynarodowy prezydent PKwP.

„Głód, bieda, korupcja, terroryzm, profanacja ludzkiego życia i niszczenie stworzenia mają wpływ na miliony osób” – tłumaczy hierarcha, podkreślając wagę modlitwy, szczególnie tej dziecięcej, by „sprowadzić ratunek Boga dla świata”.

W ubiegłym roku kampania „Milion dzieci odmawia Różaniec” zaangażowała maluchy ze 136 krajów, m.in. z Syrii, Iraku, Meksyku, Armenii, Papui-Nowej Gwinei, Nigerii czy Demokratycznej Republiki Konga.

„W tym roku inicjatywa jest nakierowana na postać św. Józefa, wykorzystując cytaty z listu apostolskiego »Patris corde« papieża Franciszka z okazji jubileuszowego roku związanego z ogłoszeniem świętego patronem Kościoła powszechnego” – tłumaczy „Avvenire”, największy włoski dziennik katolicki.

Tegoroczna kampania zachęca dzieci, by modliły się „ręka w rękę z Maryją i pod opieką św. Józefa”, jak mówi kard. Piacenza. I tłumaczy: „Święty Józef jest dla nas wielkim przykładem, jak Pan Bóg może przemienić wszystko w dobro dzięki naszej modlitwie, naszej wierności i naszemu posłuszeństwu”.